Kozmetika a krása Starostlivosť o telo

Test opaľovacích krémov

opalovaci krem la roche posay spf 30 Aby slniečko nebolo pre nás trápením, treba svoju pokožku patrične chrániť opaľovacími krémami. V prvom rade si treba uvedomiť jeden zásadný fakt – opaľovacie krémy do solária, nie sú vhodné na bežné opaľovanie a naopak, bežný krém na opaľovanie vás neochráni v soláriu. Tentoraz sa budeme venovať opaľovacej kozmetike určenej na klasické opaľovanie slnečnými lúčmi.

Najlepšie opaľovacie krémy, by mali byť spoľahlivé a pre našu pokožku šetrné aj svojím zložením. Čoraz viac si totiž my, spotrebitelia, všímame aj látky obsiahnuté v kozmetike. Na to, aby ste sa mohli zorientovať v ponuke bežne dostupných krémov rôznych značiek, prinášame šikovný test opaľovacích krémov, s ktorým získate prehľad a lepšie si vyberiete ten svoj. Na značke a kvalite totiž naozaj záleží, ide predsa o vaše telo, o vašu pokožku.

Tento test je pravidelne aktualizovaný, takže kedykoľvek potrebujete informácie máte istotu, že sú „čerstvé“. Najlepšie opaľovacie krémy sú pre náš test opaľovacích krémov starostlivo vyberané na základe výsledkov testovacích spoločností a rôznych ďalších hodnotení.

V závere vám odpovieme na najčastejšie otázky a poradíme, ako si s prírodnými prípravkami najlepšie užiť slniečko. A nezabúdajte, že prípravky treba nanášať aspoň 20 minút pred slnením!

[ssba]

Test – najlepšie opaľovacie krémy – TOP 10

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2021 
SPFHodnotenieCena odRecenzie
1.Ladival transparent spray
SPF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]11 EURČítať recenzie
1.Avène Sun Sensitive
SPF 20[usr 5 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
1.Dm / Sundance Transparentes SonnenspraySPF 50[usr 5 text="true" tooltip="true"]EUR
1.Piz Buin Allergy
SPF 15[usr 5 text="true" tooltip="true"]11 EURČítať recenzie
1.Nivea Sun Protect & Bronze
SPF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]11 EURČítať recenzie
1.BIODERMA Photoderm Family
SPF 30[usr 5 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
1.Daylong Ultra locio
SPF 25[usr 5 text="true" tooltip="true"]24 EURČítať recenzie
1.Lidl Cien / Sun Sonnenmilch classicSPF 20[usr 5 text="true" tooltip="true"]EUR

Ukázať celú ponuku opaľovacích krémov


Test – najlepšie opaľovacie krémy pre deti – TOP 5

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2021 
SPFHodnotenieCena odRecenzie
1.La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics
SPF 50+[usr 5 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
1.Bioderma Photoderm Kid
SPF 50+[usr 5 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
1.Garnier Ambre Solaire Resisto Kids
SPF 50+[usr 5 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie
1.Vichy Capital Soleil Kids
SPF 50[usr 5 text="true" tooltip="true"]22 EURČítať recenzie
1.Nivea Sun Kids
SPF 50[usr 5 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku opaľovacích krémov pre deti


Ako vybrať najlepšie opaľovacie krémy?

  1. Sprej, krém, mlieko. Opaľovacie krémy sú tuhšie, spravidla lepšie držia na pokožke, no treba ich precíznejšie nanášať. Opaľovacie mlieka sa veľmi dobre rozotierajú, pretože sú redšie ako krémy, no nie každému vyhovuje ich riedkosť. Opaľovacie spreje sa postarajú o rýchle nanesenie krému a vďaka rozprašovaču sa viete dostať bez pomoci ďalšej osoby aj na chrbát.
  2. Vodeodolnosť opaľovacieho krému. Mnohí výrobcovia hrdo píšu, že ich prípravok je vodeodolný. V skutočnosti to znamená, že vás prípravok ochráni aj po čas pobytu vo vode, po kúpaní si ale treba krém opätovne naniesť na pokožku. Spravidla môžete byť vo vode od 20 do 40 minút.
  3. Fototyp vašej pokožky.
    Fototyp 1ryšavé vlasy alebo vlasy prirodzený blond, svetlé oči, bledá pokožka, pehyvysoká citlivosť na slnko, vždy najvyšší faktor ochrany
    Fototyp 2svetlejšia pokožka, modré alebo svetlohnedé oči, plavé vlasy, pehypokožka na slnku sčervená, faktor aspoň 35 a vyššie
    Fototyp 3tmavohnedé vlasy, dostatok pigmentáciepokožka dobre znáša slnko, spáli sa len pri dlhšom pobyte na slnku bez ochrany, faktor 35 aj pri mori
    Fototyp 4tmavé vlasy, prirodzene tmavšia pokožka, tmavé oči, žiadne pehypokožka dobre znáša slnko a obvykle zhnedne rýchlo, malá šanca spáliť sa, ochrana okolo 25 SPF
  4. Zloženie opaľovacích krémov. Účinné sú zložky ako je cinoxate, oxybenzon, avobenzon, oktylsalicylát alebo menthyl anthranilát (podľa AAD – American Academy of Dermatology) – sú šetrnejšie, ale účinné ako ochrana pred slnečnými lúčmi. Určite by ste mali vyberať krémy so žiadnym, alebo len s minimálnym obsahom parabénov. Opaľovacie krémy založené na báze minerálnych látok by mali obsahovať oxid titaničitý alebo oxid zinočnatý.
  5. SPF (Sun Protecting Factor). SPF hovorí o tom, koľkokrát dlhšie môžete byť na slnku bez toho, aby ste sa spáli. Napríklad ak máte SPF 20 znamená to, že môžete byť dvadsaťkrát dlhšie na slnku, ako človek bez opaľovacieho krému kým jeho pokožka zareaguje na slnko. Ak zakúpite väčší ochranný faktor ako potrebujete, nič sa nestane, dokonca svojej pokožke ulahodíte. Pokiaľ ale kúpite slabší, pokožke uškodíte a môžete sa i spáliť.
  6. Prípravky po opaľovaní. Pre kompletnú ochranu nezabúdajte na ošetrujúce krémy po opaľovaní, ktoré pokožku ošetria a upokoja. Mali by byť vždy od rovnakej značky, ako opaľovací krém – keď máte opaľovací krém Nivea, aj krém po opaľovaní by mal byť Nivea.
  7. Nezabúdajte na tvár. Počas pobytu na slnku by ste rozhodne mali chrániť aj svoju tvár, a to opaľovacími krémami určenými práve na pleť. Rozhodne nie je vhodné používať telové opaľovací krém, pretože ochranné krémy na pleť sú jemnejšie a účinnejšie. Je vhodné chrániť i pery kvalitným balzamom.
  8. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test opaľovacích krémov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako dlho ma prípravok ochráni pred spálením?

Ak vaša pokožka bez použitia akejkoľvek ochrany sčervená napríklad po 14 minútach na slnku a máte ochranný faktor 30 > 30 x 14 = 420 minút. Pokiaľ sa prípravkom dôkladne natriete a nepôjdete do vody, na slnku vydržíte bez spálenia približne 420 minút. Takto jednoducho viete vypočítať dobu ochrany prípravku.

Koľko krému potrebujem na jedno natretie pokožky?

Je veľmi dôležité dbať na dostatočné množstvo prípravku, lebo ak ho nanesiete málo znížite ochranu aj o 2/3, takže ak máte napríklad faktor 30, zlým natretím pokožka dostane len faktor 20, a podobne.

Dospelá žena potrebuje okolo 38 g krému na pokrytie celej pokožky, čo je asi sedem čajových lyžíc. Muži o čosi viacej, cez 40 gramov prípravku. Nezabúdajte natrieť aj uši, krk a nos.

Aká je doba spotreby opaľovacích prípravkov?

Nepoužívajte krémy a ani iné prípravky na opaľovanie po záruke – radšej žiaden prípravok, ako prípravok po záruke!

Na obale zvykne byť symbol kelímka, alebo akejsi krabičky s označením napr. 24M = 24 mesiacov po otvorení. Ideálne je mať každú sezónu nový prípravok.

Tabuľka prírodných prípravkov vhodných na ochranu pokožky

  • Bambucké maslo – SPF 6
  • Makadamiový olej – SPF 5
  • Jojobový olej (vhodný ako ochrana po oaľovaní) – SPF 5
  • Konopný olej (podobný ako plášť našej kože) – SPF 6
  • Kokosový olej – SPF 8
  • Olivový olej – SPF 7
  • Sezamový olej – SPF 4
  • Avokádový olej – SPF 12
  • Ryžový olej – SPF 4
  • Sójový olej – SPF 10
  • Olej z lieskových orieškov – SPF 15
  • Arganový olej – SPF 15
  • Olej z pšeničných klíčkov – SPF 20
  • Olej z mrkvových jadierok (nie marerát) – SPF 30
  • Olej z malinových semien (silný, aj protizápalový, má antioxidačný účinok, bohatý na vitamín E) – SPF 40

Ako vyberať opaľovacie krémy pre deti?

Deti do troch rokov by nemali byť vystavované na priamom slnku – je nutné ich chrániť bavlneným oblečením svetlej farby (biela, žltá, svetloružová,…) a klobúčikom. V zásade by dobrý opaľovací krém nemal obsahovať parabény a podľa možnosti čo najmenej chémie. Vyhľadajte si napríklad test opaľovacích krémov pre deti na internete, a dozviete sa viac.

Čo je to PPD?

Označenie PPD na obale znamená, že opaľovací krém poskytuje ochranu aj proti UVA lúčom. Často ale výrobca napíše rovno, že prípravok chráni pred UVA aj UVB.

Najlepšie značky opaľovacích krémov

Bioderma

Francúzska značka Bioderma bola založená v roku 1977, takže je na trhu viac ako 40 rokov. Za ten čas si našla spokojných zákazníkov aj u nás, a to predovšetkým vďaka inovatívnemu prístupu k pokožke. Bioderma je známa špeciálnym sortimentom kozmetiky pre atopikov, ľudí s citlivou pokožkou a ponúka zaujímavú starostlivosť aj pri rôznych dermatologických problémoch.

Okrem toho nájdete od značky Bioderma i šampóny na vlasy – často zabúdame na to, že okrem vlasov by sme sa mali starať predovšetkým o pokožku hlavy. Šampóny Bioderma sú tak účinné pri starostiach s lupinami či pri problémoch s mastnými vlasmi.

Práve šampón na vlasy s názvom Nodè bol prvým produktom, s ktorým prišla Bioderma na trh. Dodnes táto značka prináša inovácie vo svete kozmetiky a prichádza s novými prístupmi v starostlivosti o pleť. Zákazníkov si získala kvalita aj vlastný výskum a vývoj v snahe zlepšovať sa, napredovať a počúvať potreby.

Nivea

Nemecká značka Nivea je nielen u nás mimoriadne populárna. Ikonický “modrý krém Nivea” s príjemnou vôňou, zabalený jednoducho v krabičke, vyšiel v roku 1911 a odvtedy je v drvivej väčšine domácností. Určite poznáte jemný krém Nivea, ktorý používala ešte vaša babička a vlastne o ňom vďaka nej viete aj vy.

Značka Nivea bola založená farmaceutom a podnikateľom Troplowitzom. Dnes nájdete od tejto značky napríklad šampóny na vlasy alebo detskú kozmetiku, ako aj obľúbené produkty na ochranu pred slnkom pod názvom Nivea Sun alebo ošetrujúce krémy pre starnúcu pleť.

V roku 1922 priniesla Nivea na trh mydlo na holenie pre pánov, čím sa začalo hovoriť v spoločnosti o kozmetike pre mužov. Kvôli rastúcemu záujmu verejnosti bola v roku 1986 predstavená kompletná starostlivosť pre pánov vrátane prípravkov na holenie pre mužov s citlivejšou pleťou. Postupne si tak konečne prišli na svoje nielen dámy.

Daylong

Florida, 1988 – miesto plné slnečných lúčov, ideálne pre vznik kozmetiky na ošetrenie pokožky. Hlavnou myšlienkou Daylong bolo vytvoriť kozmetiku, ktorá by chránila pokožku aj pleť pred slnečnými lúčmi. Presnejšie, aby bola pokožka a pleť naozaj, naozaj dokonale chránená. Od roku 2018 poznáme našťastie túto kozmetiku aj my.

Opaľovacie krémy Daylong patria medzi najpredávanejšie na trhu – ich prednosťou je famózna konzistencia. Jednoducho sa rozotierajú, takže sa opaľovací krém dostane skutočne všade, aj do záhybov. Rýchlo sa vstrebáva a ako bonus vás poteší extrémna odolnosť voči vode aj potu.

A ešte sme s chválou neskončili. Unikátne zloženie opaľovacích krémov Daylong vám zabezpečí pocit, akoby ste žiaden krém na pokožke nemali. Po nanesení sa nedostaví lepkavý alebo mastný pocit. Samozrejme, opaľovacie krémy Daylong môžu používať aj alergici či osoby s problematickou pleťou so sklonom k akné.

Vichy

Základom pre kozmetiku Vichy je termálna voda s rovnomenným názvom – Vichy. Blahodarné účinky tejto uniátnej termálnej vody boli skúmané od roku 1931 v rôznych laboratóriách. Skvelé výsledky priniesli v roku 1961 výstavbu tovární pre výrobu kozmetiky práve s touto vodou. Dnes patrí francúzska kozmetika Vichy medzi najznámejšie značky, ktoré prinášajú inovácie v starostlivosti o pleť, pokožku aj vlasy.

Opaľovacie krémy Vichy sa vyznačujú kvalitou, spoľahlivosťou a sú odolné voči potu aj vode. Určite túto starostlivosť odporúčame vyskúšať.

Okrem toho si môžete od Vichy vybrať kvalitné prípravky určené pre rôzne typy vlasov, celý rad kozmetiky pre unavenú či starnúcu pleť. Veríme, že si vás kvalita termálneho prameňa Vichy získa tak, ako nás.

La Roche-Posay

Rok 1995, juh Francúzska. Svoju históriu začala písať značka La Roche-Posay práve v tomto roku, kedy sa zrodila myšlienka priniesť na trh šetrnú kozmetiku v spolupráci s mnohými dermatológmi po celom svete. V súčasnosti ich kozmetiku používajú spokojní zákazníci aj u nás, a to vrátane opalovacích krémov.

Filozofia La Roche-Posay sa zamerala na šetrnú kozmetiku s minimom vedľajších účinkov. Zrodili sa tak pleťové a telová kozmetika vhodné pre alergikov či citlivú pleť. V ponuke La Roche-Posay nájdeme šetrné odličovacie vody, pleťové tonery, krémy určené špeciálne len na starostlivosť o očné okolie. Nechýba tiež starostlivosť o pery a dekoratívna kozmetika vrátane rúžov či mejkapu.

Opaľovacie krémy La Roche-Posay poskytujú počas slnečných dní spoľahlivú ochranu pred poškodením pokožky a aj pleti.

Heliocare

Cantabria Labs, rok 1989 – sem siahajú začiatky opaľovacích krémov Heliocare, ktoré už môžeme nájsť v ponuke aj u nás. My sme rozhodne museli zaradiť Heliocare aj do nášho výberu značiek.

Ide o kvalitné opaľovacie krémy s bohatým obsahom prírodných antioxidantov, vďaka ktorým je spomalený vplyv voľných radikálov z UV žiarenia prirodzeným spôsobom. Navyše sa môže značka Heliocare pýšiť patentovanou technológiou – pri výrobe je využívaný extrakt z juhoamerickej paprade Polypodium Leucotomos.

Opaľovacie krémy Heliocare prinášajú pokožke a pleti dokonalú starostlivosť. V ponuke tejto značky nájdete i celý rad kozmetiky pre problematickú pleť, pre ochranu pleti pred pigmentovými škvrnami a nechýba obľúbená fotoaging kozmetika určená na spomalenie starnutia v dôsledku UV žiarenia.

Uriage

Opäť termálna voda a opäť Francúzsko. História značky Uriage siaha približne do roku 1992 kedy sa naplno rozbehol predaj kozmetiky, ktorej hlavnou zložkou bola termálna voda zo srdca francúzskych Álp.

Značka Uriage prináša celý rad kozmetiky a starostlivosti o pleť i pokožku, vrátane opaľovacích krémov a prípravkov na ošetrenie pleti. Zákazníkov si získali opaľovacie krémy Uriage najmä pre hydratačné vlastnosti, spoľahlivú ochranu pred UVA aj UVB lúčmi a samozrejme skvelá konzistencia. Prípravky sú vďaka obsahu termálnej vody mimoriadne šetrné k pokožke aj k pleti.

Nám sa páči, že kozmetika Uriage vyhovuje aj citlivej pleti a už len samotná termálna voda je zárukou vyššej kvality. Určite opaľovacie krémy Uriage, ako aj ďalšie prípravky od tejto značky, stoja za dôveru.

Avène

Áno, správne – termálna voda Avène pochádza z juhu Francúzska. Prameň bol známy ešte pred rokom 1860, no jeho blahodarné účinky boli známe približne od roku 1871 kedy sa správy o Avène dostali až do USA.

V súčasnosti si značka Avène získala trh aj v Japonsku, kde si účinky tejto termálnej vody na pleť pochvaľujú tamojšie zákazníčky. Ďalej môžete nájsť Avène dokonca v Ćíne a samozrejme v Európe. Ich opaľovacie krémy a prípravky na ošetrenie pokožky sa rýchlo vstrebávajú, sú spoľahlivé svojím zložením a v neposlednom rade zanechávajú príjemný pocit.

My sme museli značku Avène zaradiť aj do nášho výberu. Určite sa oplatí vyskúšať prípravky na opaľovanie aj pre obsah termálnej vody, čo je samo o sebe hydratačným a ošetrujúcim prvkom.

Garnier

Rok 1904 – až takto ďaleko do histórie kozmetického priemyslu siahajú začiatky obľúbenej značky Garnier. Momentálne patrí pod L´Oreal, rovnako ako mnohé iné populárne značky.

Značka Garnier urobila na trhu rozruch telovým krémom s názvom La Lotion Garnier, ktorý mal rastlinný základ a okamžite si získal pre svoje vynikajúce vlastnosti množstvo zákazníkov. Neskôr začala práve značka Garnier medzi prvými vyrábať špeciálne krémy chrániace našu pokožku pre spálením sa na slnku, čím sa vlastne opaľovacie krémy začali dostávať k verejnosti.

A ešte jedno prvenstvo – v roku 1960 Garnier ako prvá značka priniesla farbu na vlasy, ktorú bolo možné používať doma. Takže spopularizovala nielen farbenie vlasov, ale i opaľovacie krémy chrániace našu pokožku a pleť.

PIZ BUIN

Presunieme sa teraz do hôr. V roku 1938 spálilo mladého študenta slnko, keď sa zúčastnil výstupu na horu Piz Buin. Jeho popálenie slnkom bolo tak nepríjemné, že sa rozhodol experimentovať a pustil sa do kozmetického priemyslu. Tak vznikol základ pre dnes známu značku Piz Buin.

Opaľovacie krémy Piz Buin sú spoľahlivé, hydratačné, vysoko ošetrujúce a samozrejme šetrné svojím zložením k pokožke aj k pleti. Postupne narastal záujem o túto značku, až sa dostala medzi našich zákazníkov.

Nám sa páči história aj charakter značky. Pochopiteľne aj kvalita a skvelé vlastnosti týchto výborných opaľovacích krémov, ktoré nesmú v našom výbere chýbať. Ak hľadáte kvalitný opaľovací krém, určite si pozrite ponuku Piz Buin.

Astrid

Ďalšia u nás mimoriadne rozšírená značka kozmetiky a aj prípravkov na opaľovanie. História značky siaha do roku 1847, kedy bola v Prahe otvorená prvá predajňa kozmetiky Astrid – ide tak o českú značku. Od roku 1996 zmenila oficiálne svoj status na akciovú spoločnosť Astrid Cosmetics a funguje s obľubou mnohých dodnes.

Určite si zo svojho detstva pamätáte na reklamy Astrid, v ktorých boli spomínané opaľovacie krémy a ďalšie prípravky na ošetrenie pokožky po opaľovaní. Stále ide o cenovo dostupnú kozmetiku, ktorá pre nejedného zákazníka predstavuje aj určitú tradíciu.

Opaľovacie krémy Astrid patria medzi rozšírené pre svoje dobré vlastnosti a skvelú cenu. Starostlivosť o pokožku a pleť si tak v slnečných dňoch môže dopriať skutočne každý.

Hawaiian Tropic

USA, rok 1969 – vzniká značka s exotickým názvom Hawaiian Tropic, ktorá funguje dodnes a ktorá si celosveto získala množstvo spokojných zákazníkov.

Opaľovacie krémy Hawaiian Tropic sú výnimočné aj tým, že poskytujú ochranu až SPF 70, čo mnohé značky neponúkajú. Pokiaľ teda potrebujete skutočne extrémnu ochranu, máte citlivú pokožku alebo idete do slnkom zaliatej dovolenkovej destinácie, značka Hawaiian Tropic bude správnou voľbou.

My musíme pochváliť aj ich balzamy na pery, pretože mysleli aj na často podceňovanú časť tváre. Ďalej si určite pozrite kvalitné telové mlieka a rad určený špeciálne pre citlivú pokožku a citlivú pleť. Širšiu ponuku Hawaiian Tropic nájdete v USA, no dostupná je už aj v Európe a u nás.

Náš tip: pozrite sa aj na test samoopaľovacích krémov


Lacné opaľovacie krémy už od 2,15 EUR

Pomohol vám náš test opaľovacích krémov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie opaľovacie krémy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

5 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

8 − three =

  • Dobrý večer, mám dotaz, mám silnú alergiu na slnko, ktorá sa prejaví výsypom- koprivkou, spuchnutim v tvári a červeň jednak v tvári i na tele.som alergická i na parabeny. Aký opaľovací krém používať? Detský cien 50+ by som mohla? Po dlhej dobe idem na dovolenku a neviem ako sa zabezpečiť,aby som ako v minulosti nestrávila dovolenku na izbe kvôli alergii.ďakujem pekne za odpoveď Jana

  • Dobrý deň, Zaujal ma hlavne produkt – “Olej z mrkvových jadierok (nie marerát) – SPF 30”.

    Netuším, čo sú mrkvové jadierka, nikde na Googli som “mrkvové jadierka” nenašla. Prosím vysvetliť.

    Vďaka A.K.

    • Dobrý deň, cez Google nájdete na dotaz “olej z mrkvových semienok na opaľovanie” veľa informácií, odporúčam vyhľadať ešte raz.

  • Dobry den, chcem sa spytat, medzi najlepsimi opal.pripravkami neuvadzate radu opal.kremov Eucerin. Je tato rada tejto znacky menej kvalitnejsia?mam citlivu pokozku respektive tvar, nachylnu na akne a pigmentaciu.vedeli by ste mi poradit ktory opal.krem by bol vhodny, v minulosti som pouzivala zn.laroche.rada by som teraz vyskusala nieco ine, mozno lepsie. Eucerin ma napadol ako druha alternativa, no neviem ci vyrobcovia neudavaju viac reklamu ako skutocne vyhody. Dakujem za odpoved.

    • Dobrý den, neznamená to, že by byla méně kvalitní. Jen se do žebříčku krémů pro běžnou potřebu nedostala, protože zejména v zahraničí dostávají přednost a mají o malinko lepší hodnocení jiné značky. Avšak dle zahraničních recenzí je Eucerin dobrá volba. To v podstatě i La Roche, takže výběr máte velmi dobrý. Pro citlivou pokožku doporučuji Eucerin Sun Cream-Gel. Pokud byste chtěla prozkoumat ještě něco zcela nového mrkněte na Shiseido Urban Environment UV Protection Cream. V zahraničí je navíc velmi doporučována Neutrogena Clear Face Sunblock Lotion, ale její pořízení v ČR je poněkud komplikovanější.