Elektronika Smart Things

Test bezdrôtových reproduktorov

Prenosný bezdrotový reproduktor JBL Extreme Každý smartfón či tablet má vstavaný reproduktor, vďaka ktorému počujeme notifikácie na nové emaily, alebo zvonenie v prípade, že nám ktosi volá. Avšak keď chceme počúvať hudbu, už nám tento reproduktor jednoducho nestačí. Práve z tejto potreby počúvať hudbu kvalitnejšie aj hlasnejšie vznikli na trhu bezdrôtové reproduktory, ktoré sa postarajú o lepší zážitok z počúvania.

Ako však vybrať pre seba najlepší bezdrôtový reproduktor keď ich je na trhu tak veľké množstvo? Predovšetkým by ste sa mali zamerať na značku – medzi top značky bezdrôtových reproduktorov určite patrí napríklad populárny JBL, Bose SoundLink a pochopiteľne Samsung. Pre jednoduchší výber sme pripravili tento test bezdrôtových reproduktorov zahŕňajúci vybrané bezdrôtové reproduktory na trhu v rôznych cenových kategóriách.

Okrem toho sme aj tento náš test doplnili o užitočné rady, ktoré vám pri vyberaní toho svojho reproduktora môžu pomôcť. Poteší nás, keď sa o svoje skúsenosti a rady podelíte v našej diskusii na konci rebríčku.

[ssba]

Najlepšie bezdrôtové reproduktory podľa nás – TOP 8

HodnotenieCena odRecenzie
1.Bose Soundlink Revolve
najlepší na trhu[usr 5 tooltip="true"]159 EURČítať recenzie
2.JBL Charge 4
najlepší pomer cena / výkon[usr 5 tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
3.B&O Play BeoPlay A1
najlepšie do vrecka[usr 4.9 tooltip="true"]180 EURČítať recenzie
4.Marshall KILBURN II
pre rockerov[usr 4.9 tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
5.JBL Flip 5
skvelý pomer cena / výkon[usr 4.9 tooltip="true"]89 EURČítať recenzie
6.JBL Xtreme 2
najvýkonnejší[usr 4.9 tooltip="true"]186 EURČítať recenzie
7.Niceboy RAZE 2 ego
najlepší lacný[usr 4.7 tooltip="true"]40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bezdrôtových reproduktorov


Ako vybrať najlepší bezdrôtový reproduktor?

  • Miesto používania bezdrôtového reproduktora. Hlavným zmyslom takýchto bezdrôtových reproduktorov je počúvanie hudby všade, kde ste vy.
    • Ak plánujete hudbu počúvať doma a občas v exteriéry, potrebujete trošku väčší bezdrôtový reproduktor s dobrým výkonom nech je ho počuť.
    • Počúvanie hudby na cestách si vyžaduje ľahší, menší, pohodlne prenosný bezdrôtový reproduktor, ktorý sa zmestí do každej kabelky alebo batožinovej tašky. Pri výbere vám pôjde viac o dobrú výdrž batérie než o kvalitu zvuku.
    • Na počúvanie hudby hlavne doma (v exteriéroch) hľadajte vysoký výkon nech môžete miestnosť spoľahlivo ozvučiť s veľmi dobrou kvalitou zvuku. Menej vám bude záležať na hmotnosti bezdrôtového reproduktora. Ideálne je, ak má batériu aj možnosť zapojenia klasicky do siete.
  • Výkon bezdrôtového reproduktora. Najmenšie bezdrôtové reproduktory majú výkon najviac do 10 W, čo stačí do veľmi malých priestorov. Maximálny výkon sa pohybuje do 500 W, čo sa zvykne využívať bežne v domácnostiach a v záhradkách niekde pod strieškou počas grilovania s priateľmi. Pamätajte, že čím je väčší výkon, tým je menšie skreslenie zvuku (zvuk znie kvalitnejšie).
  • Výdrž batérie bezdrôtových reproduktorov. Menšie bezdrôtové reproduktory majú výdrž spravidla do 6 hodín na jedno nabitie, väčšie bezdrôtové reproduktory majú ťažšiu batériu s väčšou kapacitou, a teda na jedno nabitie vydržia byť v prevádzke dlhší čas (napríklad aj 15 hodín nepretržitej prevádzky). Výkonnejšie bezdrôtové reproduktory majú okrem vstavanej batérie aj možnosť zapojenia do siete, takže sa o výdrž nemusíte obávať.
  • Možnosti pripojenia bezdrôtových reproduktorov. Najčastejšie ich pripojíte k svojmu smartfónu, tabletu či k notebooku pomocou Bluetooth technológie, pričom sú na trhu aj bezdrôtové reproduktory umožňujúce pripojenie viacerých zariadení súčasne, takže je jedno odkiaľ hudbu spustíte. Druhým častým spôsobom je pripojenie aj pomocou NFC technológie (napríklad smartfón k bezdrôtovému reproduktoru priložíte) alebo aj pomocou AUX audio vstupu (využitím 3,5 mm Jack konektora).
  • Odolnosť bezdrôtových reproduktorov proti vode. Ide o dôležitý parameter či už budete takýto reproduktor pravidelne prenášať, alebo zostane len doma. Vždy sa totiž môže stať, že ho nechtiac pofŕkate vodou, alebo ho budete chcieť umiestniť do kuchyne či k bazénu.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test bezdrôtových reproduktorov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Odolnosť voči vode určuje nasledujúci IPX parameter:

  • IPX 8 – Bezdrôtový reproduktor vydrží nepretržité ponorenie do vody hlbokej najviac 5 metrov po dobu jednej hodiny.
  • IPX 7 – Bezdrôtový reproduktor je odolný voči krátkodobému ponoreniu do vody hlbokej najviac 1 meter po dobru 5 sekúnd.
  • IPX 6 – Bezdrôtový reproduktor má odolnosť voči silnému prúdu vody striekajúcemu zo vzdialenosti najviac 3 metre po dobu maximálne 3 minút.
  • IPX 5 – Bezdrôtový reproduktor má odolnosť voči striekajúcej vode na vzdialenosť najviac 3 metre po dobu maximálne troch minút.
  • IPX 4 – Bezdrôtový reproduktor je odolný voči pokropeniu vodou v hustote najviac 10 litrov/min. po dobu maximálne 5 minút.
  • IPX 3 – Bezdrôtový reproduktor je odolný voči popraskaniu.
  • IPX 2 – Bezdrôtový reproduktor je odolný voči stekajúcej vode a vode padajúcej pod sklonom najviac 15° po dobu maximálne 10 minút.
  • IPX 1 – Bezdrôtový reproduktor je odolný voči stekajúcej vode po dobu maximálne 10 minút.

Aký dosah od pripojeného zariadenia majú bezdrôtové reproduktory?

Dosah bezdrôtových reproduktorov sa pohybuje okolo 10 metrov, ale tento údaj si treba overiť pri každom jednom modely zvlášť, pretože výrobcovia môžu poskytovať aj menší/väčší dosah.

Je možné používať bezdrôtový reproduktor v kúpeľni?

Áno. Ak si vyberiete bezdrôtový reproduktor z kategórie odolnosti IPX 4, pokojne ho môžete nechať na práčke alebo niekde pri umývadle, odkiaľ budete hudbu pokojne počúvať počas sprchovania alebo relaxačného kúpeľa nakoľko je odolný voči pokropeniu vodou. V prípade, že máte práčku alebo poličku blízko vane, zvoľte kategóriu IPX 6 alebo IPX 7 čiže ak ho aj nechtiac zhodíte do vody, nič sa mu nestane.

K bazénom sa hodí kategória IPX 7 alebo IPX 8 aby sa bezdrôtový reproduktor nepoškodil ani keď spadne do hlbšej vody.

Ako sa bezdrôtový reproduktor nabíja?

Väčšina bezdrôtových reproduktorov sa nabíja jednoducho cez USB pripojenie.

Môžem používať bezdrôtový reproduktor na telefonovanie?

Áno. Niektoré bezdrôtové reproduktory majú funkciu vďaka ktorej môžete viesť skupinové rozhovory cez Skype, Viber alebo inú aplikáciu, ako aj klasický hovor.

V akých cenách sa pohybujú lacnejšie ale pomerne kvalitné bezdrôtové reproduktory?

Obvykle platí, že úplne lacné bezdrôtové reproduktory nemajú kvalitný zvuk ani dostatočný výkon. Obzerať by ste mali bezdrôtové reproduktory v cenách od 80 eur vyššie.


Lacné bezdrôtové reproduktory už od 7 EUR

Pomohol vám náš test bezdrôtových reproduktorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší bezdrôtový reproduktor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

sixteen − 6 =

  • perfektný bluetooth reproduktor aj na karaoke sme is kupili so sestrou cez kytary za cirka 80 eko a je perfektný – má krásny zvuk pri prehrávaní z mobilu alebo notebooku a mozeme si nase bezva dueta nahravat 😀 je to TECHNAXX MAXI Musicman

  • ja by som tu doplnila reproduktor orava Crater 2 my sme ho mali tento rok pri mori aj na stanovacke a osvedcil sa perfektne