Powerbanka A-Data PV120 Powerbanky sú šikovné zariadenia schopné nabiť nám telefón alebo fotoaparát aj vtedy, ak nemôžeme využiť klasickú nabíjačku alebo sme niekde v prírode bez elektriny. Ide teda o prenosnú batériu, ktorú môžete mať vždy so sebou niekde v kabelke alebo príručnej taške.

Keď si pozriete ponuku powerbank zistíte, že sa líšia nielen výrobcami, ale i parametrami a rôznymi vychytávkami. Pomôcť vám môže náš šikovný test powerbank zhrňujúci tie najlepšie powerbanky na trhu. Rebríček pravidelne aktualizujeme, aby ste mali vždy najnovšie informácie.

Najlepšie powerbanky vyberáme tak, že sledujeme názory zákazníkov, zaujímame sa o názory širokej verejnosti na túto tému a samozrejme čítame výsledky renomovaných zahraničných testovacích spoločností. Navyše je test obohatený o rady pomáhajúce pri nakupovaní. Ak sa chcete podeliť o vlastné postrehy zapojte sa do diskusie a spolu s nami poraďte ostatným.

[ssba]

Najlepšie powerbanky – TOP 6

 Posledná aktualizácia: 2020/2021 
HodnotenieCena odRecenzie
1.ADATA AP20000D-DGT-5V
+ kapacita: 20000 mAh
+ hmotnosť: 450 g
[usr 5 text="true" tooltip="true"]21 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Redmi 18W Fast Charge
+ kapacita: 20000 mAh
+ hmotnosť: -
[usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
3.Xiaomi Mi Powerbank 3 Pro
+ kapacita: 20000 mAh
+ USB-C konektor
+ hmotnosť: 400 g
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
4.Swissten Black Core Slim
+ kapacita: 20000 mAh
+ USB-C konektor
+ hmotnosť: 320 g
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]24 EURČítať recenzie
5.LAMAX 10000 mAh
Quick Charge
+ kapacita: 10000 mAh
+ hmotnosť: 233 g
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Niceboy Power Bank
+ kapacita: 10000 mAh
+ hmotnosť: 215 g
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku powerbank


Ako vybrať najlepšiu power bank?

  • Typ batérie v powerbank. Batéria v powerbanke môže byť Lithium Polymer (Li-pol) alebo Lithium Ion (Li-ion). Lítiovo-polymérové batérie (Li-pol) namiesto kvapaliny obsahujú gélový elektrolyt. Sú tenšie s nižšou hmotnosťou, čo je pre powerbank obrovskou výhodou. Síce si trošku priplatíte, ale vaša powerbank s takouto batériou bude mať dlhšiu životnosť a len tak sa počas nepoužívania nevybije (počas jedného mesiaca nečinnosti sa vybije len o cca 5 %). Lítiovo-iónové batérie (Li-ion) sú najpoužívanejšie v powerbankách hlavne kvôli tomu, že sú lacnejšie. Hlavnou nevýhodou je, že sa počas nepoužívania vybíjajú viac než predošlý typ. Nepochybne sú kvalitné, ale ak máte možnosť výberu, radšej siahnite po modernejšom Li-pol.
  • Výstupné napätie (V). Výstupné napätie (Volt; V) potrebujete riešiť, aby ste vedeli aké zariadenia môžete danou powerbankou nabíjať. 5 V/5,5 V je napätie ideálne pre smartfóny, navigácie, fotoaparáty a i. Výstupné napätie 9 V/12 V je určené pre staršie tablety, prenosné TV prehrávače, alebo menšie prenosné chladiace boxy na nápoje. Powerbank s napätím 16 V/19 V/21 V je pre notebooky a netbooky.
  • Veľkosť powerbank. Menšie powerbanky sa zmestia do kabeliek, majú spravidla menšiu kapacitu a vedia vám spoľahlivo nabiť smartfón po ceste do práce, ak ste na to zabudli doma. Väčšie powerbanky sú vhodné na nabíjanie počas cestovania vlakom alebo niekde v prírode nakoľko majú obvykle väčšiu kapacitu.
  • Počet USB výstupov. Niektoré powerbanky majú 2 výstupy, takže viete naraz nabíjať dva smartfóny. Najjednoduchšie powerbanky majú jeden USB výstup, niektoré však aj tri alebo štyri. Samozrejme, potom treba riešiť kapacitu powerbanky.
  • Indikátory nabitia a funkcie powerbank. Kupujte powerbanky s indikáciou nabíjania a zvyšnej kapacity, aby ste vedeli, kedy ju treba nabiť a koľko energie v nej ešte zostalo. Užitočná môže byť funkcia Sync Charge: nabíjate powerbank a zároveň aj iné k nej pripojené zariadenia.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test power bank vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako správne vybrať kapacitu powerbanky?

V krátkosti a čo najstručnejšie: pozrite sa na uvádzanú kapacitu danej powerbanky a to číslo vynásobte 0,7 – výsledné číslo je reálna využiteľná kapacita powerbanky. Podľa kapacity vášho smartfónu viete, či vám powerbank vystačí len na jedno nabitie, alebo si ňou na jedno nabitie smartfón nabijete trikrát.

Odhadom viete využiť cca 70 % z uvádzanej kapacity powerbanky.

Ako dlho sa nabíja powerbank?

Výstup 1000 mA/h znamená, že sa za jednu hodinu nabije 1000 mA – takáto powerbanka s kapacitou 2000 mA bude úplne nabitá do dvoch hodín (2 – 2,5 hodiny). Powerbank s 500 mA/h sa pri kapacite batérie 2000 mA bude nabíjať približne štyri hodiny.


Lacné powerbanky už od 7.40 EUR

Pomohol vám náš test powerbank? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie power banky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

12 − 3 =